22.03.2014

No one watches, but everyone has seen it

Florence + The Machine - Only if for a Night

Nikt nie ogląda, a wszyscy znają.

Zainspirowana dzisiejszym tematem rozmowy przy śniadaniu i ostatnimi newsami z portali plotkarskich, chciałabym dziś poruszyć temat showbiznesu. Bijące rekordy popularności pewne reality show, gdy się pojawiło na antenie rozbudziło we mnie mieszankę uczuć iście wybuchową. To co ujrzałam oglądając je jeden jedyny raz i to aby przez kilkanaście sekund przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Tyle wystarczyło, aby doprowadzić mnie i jak wierzę nie tylko mnie, do stanu emocjonalnego, który ciężko określić. Zastanawiam się dlaczego mnie to wcale nie bawi. Może to ze mną jest problem i nie wiem co to dobra zabawa? Może jestem z innej epoki? A może dzieje się tak, że pewien typ zachowania i stylu bycia, niegdyś uważany za skandaliczny, staje się czymś powszednim? To dobrze, czy źle?

Wszyscy się śmieją, krzyczą, że żenada, a ja zadaję pytanie: dlaczego jest to nagrywane? A odpowiedź brzmi: bo jest publiczność chętna to oglądać. Jedni robią to "dla beki", a inni na poważnie. Niby nikt nie ogląda, a wszyscy znają. Ubolewam także nad niektórymi niesamowicie utalentowanymi popowymi wykonawcami, bo zagłębiając się w teksty ich utworów, głębszego sensu się nie dokopiesz. Z resztą, wszystko jest i tak podane na tacy w teledysku w sposób bardzo dobitny. Rozumiem jednak, że to jest muzyka rozrywkowa i ma służyć rozrywce i w sumie nie ma ona za zadanie przekazywać żadnych wartości. Jest to lekkie, wygodne i przyjemne, a wykonawca ma na tym zarobić. Proste, nie ma nad czym wysilać mózgownicy i tak ma być.
Każdy ma prawo do wyboru i szanuję to. Uważam, że czasem warto zadać sobie pytanie czym się karmimy? Może to co nas kiedyś bawiło już nam nie wystarcza i dlatego przesuwamy granicę coraz dalej? Tylko kiedy stop?

Wracając do tematu mody, zerknijcie na propozycję z karmelowym płaszczem za całe 3zł. Zachęcam do zaglądania do SH!
Love, Patsycatsy
I am wearing: coat - no name (SH 3zł); shoes - no name; bag - New Look (SH 30zł); top - Topshop (SH 12zł); skirt - no name (SH 1zł); sunnies - H&M (SH 3zł); earrings - H&M; bracelet - no name (SH 5zł); watch - Geneva; rings - no name (SH 3zł+3zł+2zł)


Zapraszam do odwiedzenia mojej galerii online na www.pati-szonek.deviantart.com gdzie znajdziecie fotografie i rysunki mojego autorstwa!

Visit my online gallery on www.pati-szonek.deviantart.com where  you can find photographs and drawings made by myself!


12 komentarzy:

 1. A o jakimż to reality show mowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warsaw Shore?

   Usuń
  2. Really? A jest to gdzieś napisane w tym poście? To mogło być cokolwiek innego.

   Usuń
 2. Jaka piękna Patrysia!
  Jestem wielką fanką tej torby :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycający płaszcz, torebka świetna ( też mam taką :)).Stylizacja urocza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Płaszczyk za 3 złocisze??? Chyba żartujesz! :( OOooo mom, wyglądasz w nim obłędnie, wygląda jakby był przed chwilą ściągnięty z wystawy sklepowej!!! :) A jak na srokę przystało, całą bizuterię bym Ci podkradła, przepiękna jest ahhh.... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow !!! Amazing coat with a marvelous color!!! Kisses from Italy,
  Eni

  http://eniwherefashion.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts

Instagram