02.05.2014

The Unusual Experience

Daft Punk - Face to Face

Dziś odwiedziłam prawdziwie nadzwyczajną wystawę. To nie była wystawa, na której podziwiasz dzieła sztuki wiszące na ścianach, a wychodząc z muzeum zapominasz połowy z nich, ale wystawa, w której bierzesz udział i która wstrząsa tobą do głębi. Czy wyobrażałeś sobie kiedykolwiek co by się stało, gdyby twój świat nagle stał się ciemnością? Ale taką ciemnością, w której nie widzisz nawet najmniejszego przebłysku światła? Czarniejszą niż noc? Taka jest codzienność ludzi niewidomych i jest to prawdziwa szkoła przetrwania. Jeśli myślisz, że to nic, idź na wystawę i sprawdź to sam, jak to jest mieć tylko 4 zmysły.
Kiedy nie widzisz, nie wiesz gdzie jesteś, nie widzisz twarzy ludzi, których kochasz, nie widzisz co jesz i co masz na sobie. Zamiast tego, uczysz się prawdziwie czuć świat. W momencie, w którym wiesz, że po wystawie znów będziesz mógł wszystko widzieć, wszystko co wydawało ci się do tej pory znane i zwyczajne staje się czymś nowym i tajemniczym. To naprawdę nadzwyczajne doświadczenie. Nie wiem co bym zrobiła gdybym straciła wzrok I nie mogła widzieć kolorów wokół mnie. Kolory są dla mnie ważne. Energetyzują mnie. Dzięki nim jestem wrażliwsza. Jak ktoś może opisać kolor słowami? Czy wyobrażaliście sobie kiedyś jak by to było nie znać koloru nieba?
Zaczynamy szanować to co mamy kiedy to tracimy. Ta wystawa może być świetną lekcją pokory dla tych, którzy myślą, że są lepsi od innych.

Niestety nie mogę zdradzić więcej szczegółów, bo wtedy wystawa nie jest tak zaskakująca, jeśli wiadomo czego można się spodziewać!

Niewidzialna Wystawa jest dostępna w Warszawie. Więcej informacji tutaj: http://niewidzialna.pl/

W hołdzie kolorom, dziś zastrzyk żółci! Energetyzujący, optymistyczny akcent tej jakże pięknej wiosny, która rozpieszcza nas ciepłym i żółtym jak mój żakiet słoneczkiem!

English version:

Today I attended an unusual exhibition. It wasn’t the exhibition where you can admire beautiful works of art hanging on the walls and just after you leave the museum, you forget a half of them, but the exhibition that you take part in and that shakes you to the core. Have you ever imagined what would happen if your world went completely dark? But so dark, that you can’t see a tiny, single flash of light? Darker than the night? It’s blind people’s everyday life and it’s true survival. If you think it’s nothing, go to the exhibition, and check it out yourself how does it feel when you have only 4 senses left.
When you don’t see, you don’t know where you are, you don’t see faces of people whom you love, you don’t see what you eat and wear. You learn to truly feel  the world instead. In a moment, when you know that after the exhibition you will be able to see things again, everything that you think you already know becomes new and mysterious. What an extraordinary experience.
I don’t know what I would do if I lost my sight and could not see all the colours around me. Colours are important to me. They energize me. I’m sensitive thanks to them. How can one describe a colour using words? Have you ever imagined how would it feel like not to know the colour of the sky?
Well, you start to respect things when you lose them. This exhibition may be the perfect lesson of humility for those who think they are better than others.

I can’t reveal more, because the exhibition is not so surprising then!
The Invisible Exhibition is available in Warsaw. More info here: http://niewidzialna.pl/

Paying homage to colours, a shot of yellow today! Energetic, optimistic accent this beautiful spring that pampers us with warm and yellow sun, just like my jacket!


wearing: jacket - no name (SH 5zł); blouse - no name (SH 5zł); pants - Gerry Weber (SH 6zł); clutch - Atmosphere (SH 8zł); shoes - no name; necklace - H&M; sunnies - Mania; bracelet - no name (SH 3zł)

Follow my blog with Bloglovin

FOLLOW ME ON FACEBOOK AND STAY UP TO DATE WITH WEARINGTODAY OUTFITS, BEST PICKS AND FASHION NEWS!


Zapraszam do odwiedzenia mojej galerii online na www.pati-szonek.deviantart.com gdzie znajdziecie fotografie i rysunki mojego autorstwa!


Visit my online gallery on www.pati-szonek.deviantart.com where  you can find photographs and drawings made by myself!

8 komentarzy:

 1. piękne szpileczki ;-))


  pozdrawiam i zapraszam do siebie, live-style20

  OdpowiedzUsuń
 2. Torebka i buty fajne, ale wisząca bluzka deformuje całe ciało, a okrągłe okulary powodują, że twarz jest jeszcze bardziej zaokrąglona, niestety, chyba najsłabsza stylizacja do tej pory.

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne zapraszam do nas http://people-flawless.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna jest ta żółta marynarka ;)
  jak Ci się znudzi to chętnie odkupie od Ciebie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. That exhibition sounds so cool! I would love to go to something so unique and really makes you think! I adore your outfit! Love your yellow jacket and your necklace is too cool!

  Rebecca
  www.winnipegstyle.ca

  OdpowiedzUsuń
 6. super look!<3
  okularki i spodnie są mega!:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts

Instagram