06.08.2015

how to: eyebrow make-up


Brwi wciąż zajmują wysoką pozycję na liście makijażowych trendów. Warto nie zapominać o nich przy codziennym makijażu, nie tylko dlatego, że są modne. Podkreślenie brwi stanowi niezbędne dopełnienie każdego make-upu, podkreśla charakter oczu jak i całej twarzy. Żeby uzyskać fantastyczne brwi, potrzebujesz niewiele akcesoriów! Pokażę Ci, jak mieć piękne brwi w 5 minut!
Do wykonania makijażu brwi potrzebujesz:

cienia lub kredki do brwi
ściętego pędzelka
czesadełka
rozświetlacza


grafika: www.google.com


1. Zanim zaczniesz makijaż brwi, zadbaj o ich długość i kształt. Masz wątpliwość jak długie powinny być Twoje brwi? Diagram powyżej na pewno pomoże Ci to wyjaśnić.
Długość brwi można łatwo wyznaczyć przykładając dwa ołówki do płatka nosa (zgodnie z liniami a i b). Punkt a wyznacza miejsce przy nasadzie nosa, gdzie powinna zaczynać się Twoja brew. Przykładając drugi ołówek od płatka nosa, poprzez zewnętrzny kącik oka, dotrzesz do punktu b, który wyznacza miejsce, gdzie powinna się kończyć brew.
Brew powinna się delikatnie wznosić, potem załamać i opadać. Punkt c na diagramie, to punkt gdzie brew się powinna załamać. Spójrz na wprost i wyznacz ten punkt przykladając ołówek od płatka nosa i prowadząc go poprzez środek źrenicy.2. Pozbądź się wszystkich zbędnych włosków pęsetą, aby nadać im pożądany kształt. Potem przeczesz je czesadełkiem. "Brwi od szklanki" to nie to, co chcesz osiągnąć. Idealne brwi powinny stopniowo się zwężać, a nie być jednej grubości!3. Teraz weź cień do brwi (u mnie marki Essence) lub ulubioną kredkę i narysuj dolną krawędź brwi zaczynając od nasady, tak jak na zdjęciu powyżej. Mnie osobiście lepiej pracuje się cieniem i ściętym pędzelkiem, efekt jest subtelniejszy. Polecam pędzelek H85 od Hakuro (do kupienia w internecie za ok. 11zł). Jeśli pracujesz kredką, wykonuj delikatne, krótkie pociągnięcia.
Kosmetyk do brwi powinien być w chłodnym odcieniu brązu lub szarości. Nie ma obowiązku dopasowania koloru brwi do koloru włosów. Moim zdaniem, najlepiej jest dopasować odcień kosmetyku do naturalnego odcienia włosków.4. Gdy już narysujesz dolną krawędź, delikatnie narysuj górną linię brwi. Następnie całość dokładnie wypełnij kosmetykiem i dobrze rozetrzyj pędzelkiem. Teraz prawdopodobnie uzyskałaś bardzo graficzne brwi, mocno wyrysowane.
Dla mniej wprawionych, na rynku są dostępne szablony do brwi, dzięki którym za każdym razem uzyskasz ich idealny kształt. Jedyne co trzeba zrobić, to przyłożyć szablon do brwi i wypełnić kosmetykiem. Dla mnie były one jednak niezbyt wygodne w użyciu.5. Jeśli tak jak ja, uznałaś, że brwi są zbyt mocno podkreślone, bez obaw! Weź teraz czesadełko i delikatnie "wyczesuj" nadmiar kosmetyku z górnej krawędzi brwi, aż do osiągnięcia bardziej naturalnego efektu.
Nie potrzebujesz kupować specjalnych czesadełek do brwi! Wystarczy, że zachowasz szczoteczkę od starego tuszu do rzęs. Idealnie spełnia swoje zadanie!6. Teraz pora na ostatnie szlify! Obrysowanie brwi rozświetlaczem (u mnie we flamastrze od Yves Rocher) to supertrik, który świetnie je podkreśli i rozświetli spojrzenie. Nałóż rozświetlacz na łuk brwiowy, tuż pod samą brwią, na całej jej długości oraz nad nią. Delikatnie wklep opuszkiem palca.
7. Voila!
Wskazówka: Wedle uznania, możesz teraz przeczesać brwi utrwalającym żelem, aby utrzymać włoski na swoim miejscu.
Aby jeszcze bardziej przedłużyć trwałość makijażu brwi, przed nałożeniem na nie cienia, wklep w brwi odrobinę bazy pod makijaż.
FOLLOW ME ON FACEBOOK AND STAY UP TO DATE WITH #WEARINGTODAY OUTFITS, BEST PICKS AND FASHION NEWS!

Zapraszam do odwiedzenia mojej galerii online na www.pati-szonek.deviantart.com gdzie znajdziecie fotografie i rysunki mojego autorstwa!

Visit my online gallery on www.pati-szonek.deviantart.com where you can find photographs and drawings made by myself!


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts

Instagram